95. obljetnica ŽTŠ Moravice

Željeznička tehnička škola  Moravice proslavila je Dan škole i  95. obljetnicu svog postojanja.

Povodom navedene obljetnice  održan je kulturno-umjetnički program  u Domu kulture u Moravicama. Nakon svečane izvedbe himni  koju je  upriličio MPZ Gimpl, slijedio je poticajan govor ravnatelja, profesora Borivoja Dokmanovića koji je  dao kratak pregled povijesti Škole. U svom govoru ravnatelj je  istakao da je vizija Škole formiranje razreda u kojima su znatiželja i radost stanje duha, a temeljni cilj obrazovni uspjeh za sve učenike. Posebno se zahvalio svim djelatnicima  koji su odgajali i obrazovali tisuće učenika i pratili ih u njihovom odrastanju  u samosvjesne  mlade ljude, spremne na sva iskušenja i izazove modrenog doba.

Nakon govora ravnatelja  nazočnom skupu obratili su se i uvaženi  gosti, župan Primorsko-goranske županije, Zlatko Komadina i gradonačelnik Grada Vrbovskog, Dražen Mufić.

Nakon govora naših gostiju slijedio je kulturno – umjetnički program koji su pripremili naši učenici i gosti.

Prvo su nastupili članovi školske Dramske skupine koji su izveli igrokaz  „ Hotel Babilon“, autora Mire Gavrana.

Atmosferu je svakako podigao učenik Antonio Otočan koji je svojom izvedbenom na harmonici u Moravice donio trag svog istarskog zavičaja.  Učenici Učeničkog doma uz ples i pratnju harmonike ugodno su zabavili publiku.

U nastavku programa, članovi Recitatorske skupine izveli su recitaciju pjesme  "Zeleno, što volim zeleno“ koju je napisao renomirani goranski pjesnik, Zlatko Pochobradsky.

Na naše veliko zadovoljstvo u programu su sudjelovali i  našin gosti, najmlađi članovi Folklorne skupine KUD-a Delnice koji su izveli splet goranskih plesova.

Pred kraj programa, učenici našeg Učeničkog doma pokazali su nam kako kreativno provode slobodno vrijeme te  kako povezuju poeziju  i glazbu.

Upečatljivim završetkom, nastupom Mješovitog pjevačkog zbora Gimpl  predvođenog voditeljicom, Žaklinom Majetić Mufić, kulturno- umjetnički program priveden je kraju.

Nakon kulturno – umjetničkog programa naši su gosti imali priliku u prostorijama škole pogledati izložbu učeničkih radova , prezentaciju obrazovnih smjerova  te izložbu Kroz povijest željeznice, koja je  odnedavno preseljena u hol naše škole.

Zahvaljujemo svima koji su pridonijeli obilježavanju 95. obljetnice naše Škole.

objavio: Nataša Volf Pleše   datum: 6. 5. 2016.