Tjedan cjeloživotnog učenja

Tjedan cjeloživotnog učenja u našoj školi obilježili smo nizom aktivnosti.

U utorak, 2. listopada, u kabinetu novih tehnologija te školskoj radioni, nastavnici strojarske skupine demonstrirali su učenicima kako kroz stjecanje novih znanja i vještina mogu poraditi na svom osobnom razvoju koji može rezultirati lakšim zapošljavanjem i boljim konkuriranjem na domaćem i stranom tržištu rada.

U srijedu, 3. listopada održana je radionica na temu Kako EDMODO pomaže nastavnicima i učenicima. Navedenu radionicu organizirao je nastavnik informatike, Miroslav Lončar, a realizirali su je učenici 2. e razreda Stevan Čorak, Anel Muheljić, Sven Kuprešak i Masimo Vujašković. Cilj radionice bio je demonstrirati nastavnicima mogućnosti društvene mreže Edmodo koja se koristi u nastavi Informatike, te ih na taj način zainteresirati za korištenje ovakve vrste komunikacije u nastavnom procesu.

Na radionici su nastavnici imali ulogu učenika, a učenici ulogu nastavnika. Radionicu je započeo  Masimo predstavljanjem društvene mreže Edmodo na temelju prezentacije koju je izradio Stevan. Anel  je demonstrirao mogućnosti Edmoda te uputio nastavnike kako mogu izraditi svoje učeničke profile. Iz pozicije učenika nastavnici su dobili uvid u prednosti Edmoda. Slijedilo je Svenovo izlaganje o Razvoju računala kroz povijest. Nakon toga nastavnici su na Edmodu imali priliku rješavati kvizove koji su tematski bili vezani za razvoj računala kroz povijest te za  CARNet. Na taj način obilježili smo i godišnjicu pokretanja CARNet-a.

U četvrtak, 3. listopada, održana je međupredmetna debata na temu "The only social responsibility of business is to increase its profits". U debati su sudjelovali učenici smjera ekonomija, i to 3. a kao afirmacijska skupina, te 4. a kao negacijska. S obzirom na to da je debata imala međupredmetni karakter (Engleski jezik i ekonomska skupina predmeta), djelomično se odvijala na engleskom jeziku. Navedenu debatu osmislile su nastavnice Davorka Radovanović i Renata Brajdić Gašparac.

Tjedan cjeloživotnog učenja zaključili smo radionicom „Tehnike učenja“ koja je održana u petak, 5. listopada, u školskoj knjižnici. Školska knjižničarka s učenicima 1. a razreda odradila je navedenu radionicu koja je rezultirala novim saznanjima o različitim tehnikama učenja, među kojima se kao jedna od najučinkovitijih može istaći MURDER metoda.

Kako bi se svi učenici upoznali s važnošću cjeloživotnog učenja, u školskom je hodniku uređen i tematski pano.

Veliko hvala svim sudionicima navedenih radionica.

objavio: Nataša Volf Pleše   datum: 7. 10. 2018.