Prvi dojmovi iz Španjolske!

Nakon dvadesetak dana provedenih u Španjolskom gradu Zaragozi, možemo se osvrnuti na dosadašnja iskustva dobivena sudjelovanjem u Erasmus+ K1 projektu pod nazivom „From theory to practice 1“.

Podsjetimo se, Željeznička tehnička škola Moravice zajedno sa Ekonomskom školom Mije Mirkovića iz Rijeke kao nositeljem projekta te Hotelijersko-turističkom školom iz Opatije oformila je konzorcij čiji je projektni prijedlog pozitivno vrednovan, a samim time dobivena je i financijska potpora kojom je omogućeno ostvarivanje zadanih ciljeva. Svrha projekta bila je učenicima osigurati iskustvo dugoročne međunarodne mobilnosti uz realizaciju plana i programa stručne prakse ovisno o zanimanju i obrazovnom programu učenika. Što se tiče ŽTŠ Moravice, mobilnosti su pristupili učenici i učenice obrazovnih programa ekonomist i CNC operater koji su po dolasku u Zaragozu bili raspodijeljeni na odgovarajuća radna mjesta, a u tvrtkama koje su kvalitetne, uspješne i respektabilne te posjeduju dugogodišnje iskustvo tržišnog natjecanja što ih čini idealnima za stjecanje znanja i kompetencija koje će učenicima omogućiti lakšu tranziciju ka svijetu rada i podići njihovu razinu zapošljivosti. Ponosni smo i radnosni kada od zaposlenika ili vlasnika navedenih tvrtki iz prve ruke dobijemo pohvale o načinu, kvaliteti i marljivosti rada naših učenika koji su se u vrlo kratkom vremenskom periodu uspjeli prilagoditi realnim uvjetima te nadvladati brojne barijere i nepoznanice počevši od onih jezičnih pa sve do segmenata života i rada u stranoj zemlji pri čemu se mlada osoba mora osloniti na vlastitu samostalnost, odgovornost i snalažljivost. Navedenoj tvrdnji u prilog ide i otvorena ponuda jednoga od zadovoljnih vlasnika tvrtki koji je našim CNC operaterima ponudio stalan posao po završetku njihova školovanja! Kako biste mogli bolje percipirati naše prve dojmove, u prilogu se nalazi i nekoliko fotografija koje prikazuju učenike na njihovim radnim mjestima.

Pedagog ŽTŠ Moravice: Mateo Havaić

objavio: Mateo Havaić   datum: 10. 2. 2020.