STEM Discovery Week - aktivnosti

Učenici 4.er razreda odlučili su u sklopu kampanje STEM Discovery Week, pod mentorstvom nastavnika Bojana Mrvoša i Miroslava Lončara, u jednom projektu objediniti znanja i vještine stečene na nastavi iz raznih predmeta u našoj školi.

Za realizaciju ovog projekta potrebna su znanja iz programiranja, mikroupravljača, računalnog dizajna, multimedije, poslovnog komuniciranja i digitalnog marketinga.

Cilj je pomoću Arduino platforme i 3D printera izraditi sustav pametnih vrata koja će imati nekoliko ugrađenih senzora i otvarati se pomoćui lozinke, te pripadajući korisnički priručnik na hrvatskom i engleskom jeziku.

Sve aktivnosti dokumentirat će se fotografijama koje će učenici po potrebi obrađivati i prilagođavati u raznim programima.
Tijek projekta bit će opisan na web stranici koju će učenici izraditi.

Za ovu priliku učenici će izraditi logotip svog razreda i plakate koji promoviraju STEM Discovery week i konkretno ovaj projekt.

Na kraju ćemo montirati video uradak koji će prikazati cijeli tijek projekta.

Ako se prijavite na naš newsletter možete svaki tjedan primati detaljnije obavijesti o našim aktivnostima i zadacima.
Vaše email adrese koristit ćemo isključivo za slanje ovog newslettera, nećemo ih proslijeđivati trećim osobama niti ih zlorabiti na bilo koji način.

Prijaviti se možete ovdje:

A ovako su Emilija i Elena opisale prošlotjedne aktivnosti:

Matej i Robert testirali su model rampe koji su izradili uz pomoć profesora Bojana na 3D printeru. Nakon isprobavanja modela zaključili su da će im ipak trebati veći zupčanik za motor kako bi ostvarili veći pomak letve na kojima su vrata.

Goran i Mateo završavali su stranicu o projektu. Dodavali su završne detalje.

Fran je danas radio više verzija logotipa.

Matija je izrađivao plakat za STEM Discovery week.

Emilija i Elena fotografirale su sve aktivnosti te prilagodile fotografije u Photoshopu i sastavile ovaj email.

objavio: Miroslav Lončar   datum: 5. 4. 2022.