Knjiga snova projekta "Polarni san"

Projekt „Polarni san“, tj. prvu hrvatsku ekspediciju na Južni pol, možemo poduprijeti porukama podrške ili vizijom vlastitih snova.

Putopisac i fotograf Davor Rostuhar već 33 dana korača ledenom Antarktikom prema Južnom polu, no i dalje ulaže mnogo napora u svaki korak. Preostaje mu još 400 – tinjak kilometara neobičnog putovanja.

„U potpunoj bjelini sam potpuno sãm i nedvosmisleno je jasno da sam ja sve što u mom životu zaista postoji, da je sve u meni i na meni.“, kaže Davor.

Stoga, u prilogu donosimo poruke podrške učenika i djelatnika Željezničke tehničke škole Moravice Davoru, uz novogodišnje čestitke, što je i objavljeno u Knjizi snova projekta „Polarni san“.

Čestitke su upućene i Klubu za ekspedicionizam i kulturu (KEK – u), čiji je Davor osnivač i trenutno predsjednik.

Također su, sredinom prosinca 2017. godine, KEK – u proslijeđene i neke od moravičkih  razglednica – fotografija učenice 3. razreda programa za zanimanje ekonomist Natalije Dokmanović, uz viziju našeg proljetnog sna.

„Vjerujemo, Davore, da ćemo ostvariti svoj proljetni san i zajedno s Vama, nakon što se vratite s Antarktike, prošetati do Čogrljevog jezera i, nošeni vlastitom osjećajnošću, fotografirati autentičnu prirodnu i kulturnu baštinu, danas u derutnom i zapuštenom stanju.“

Sretna nova 2018. godina! U svojim srcima upalimo iskrice nade i radosti i njihovo svjetlo ponesimo drugima.

objavio: Željka Vrcelj   datum: 2. 1. 2018.