Sretna 2019. Davoru Rostuharu, uz "Ljubav oko svijeta"

Nakon neobičnog i nezaboravnog susreta i druženja s Davorom Rostuharom sredinom svibnja 2018. u Željezničkoj tehničkoj školi Moravice, uz multimedijalno predavanje „Polarni san“ o uzbudljivom „putovanju“ Antarktikom, poželimo Davoru i njegovoj Anđeli još mnogo izazova u novoj 2019. godini, te ljubav na dlanu.

Dragi Anđela i Davore!

Val živi životom vala, a u isto vrijeme i životom vode. Svi smo mi dio velike cjeline, cjeline ljubavi i svjetlosti, oslobođeni granica vremena i prostora.

„Biti! Ništa više! To je sve!

To je vrhunac radosti.“

(J. Guillén)

Uz radost, poželimo si ustrajnost, snagu i mir! Čestit Božić!

Draga Anđela! Sretan Vam rođendan! Žao nam je što Vas nismo osobno upoznali. Dok je Davor svojom nadahnutom pričom kako ostvariti i živjeti svoje snove mnoge od nas potaknuo da ostvare ciljeve i ustraju u radu unatoč životnim poteškoćama, Vi ste pješačili stoljećima starom francusko – španjolskom hodočasničkom rutom „Stopama svetog Jakova“, tj. „Camino de Santiago“ (što smo saznali tek kasnije iz Davorovih Facebook stranica). Čestitamo! Veliki su ljudi oni koji u svakom trenutku svjetlošću ljubavi svoje obasjavaju nevidljive, nepoznate i skrivene putove između nas. Hvala Vam!

Ono što ne mogu voljeti jednostavno zanemarujem. Uz mnogo sretnih trenutaka pod uzglavljem prijateljstva i ljubavi, želimo Vam uspješnu novu 2019. godinu. Neka Vas u „medenoj“ godini prate topli vjetrovi i sunce. Neka nad Vama kraljuju bijeli golubovi snova. Kada ruka posegne u drugi dlan, ljubav može mijenjati svijet.

Kada je čovjek darovao cvjetni vjenčić voljenoj, nadrastao je nečovječno u sebi. Postao je čovjekom jer se uzdignuo iznad prirodnih potreba. Ušao je u umjetnost - shvatio je da može suptilno koristiti naizgled beskorisno.

Sretno!

Čovjek odrasta, te sliku svoje obitelji nosi sa sobom. Njezina ga toplina čini empatičnim, njezina čvrstoća daje mu životnu snagu, a njezine vrijednosti mjera su njegove dobrote. Veselimo se Vašem novom istraživačkom projektu „Ljubav oko svijeta“. Uživajte na ovom neobičnom jednogodišnjem putovanju! Bit ćemo uz Vas! I ovaj beskrajno zanimljiv san uskoro će dodirnuti ključeve zemlje i nebesku vedrinu (iako nas možda i zbunjuje svojom ljepotom, ali i nekom vrstom nedokučivosti).

„ . . . Tek jedno mjesto na svijetu ima

što nas ima . . .

to je ljubav . . . u svima . . . “

(V. Krmpotić)

Učenici i djelatnici Željezničke tehničke škole Moravice

Priloženi dokumenti:
Ljubav_oko_svijeta.JPG (671.83 KB)
Mir_-_ljubav!_(Natalija_Dokmanovic,_4._A).jpg (1.68 MB)

objavio: Željka Vrcelj   datum: 25. 12. 2018.