Bili smo u Art-kinu

U srijedu, 13. ožujka 2019. godine, nekolicina učenika 2.e, 3.e i 4.a razreda u pratnji profesorica Ive Cvijetić Kovačević i Nataše Volf Pleše, sudjelovali su na projekciji filma „Društvo mrtvih pjesnika“ u Art- kinu u Rijeci, u sklopu nastave engleskog jezika

Učenici su bili zadovoljni filmom bez obzira na tragičan završetak te su zaključili kako je film iznenađujuće dobar, mnogo bolji nego li su očekivali. Film propituje autoritete i njihovu ulogu i važnost u životima svakog pojedinca, a posebice srednjoškolaca koji polaze privatnu školu koja od njih očekuje apsolutnu poslušnost. To ne vrijedi za  profesora Keatinga koji od njih želi stvoriti mlade ljude koji misle svojim glavama, te ih potaknuti da književnost i poeziju ne doživljavaju kao matematičku jednadžbu, već kao priliku da istu stvar sagledaju iz različitih perspektiva.

Tijekom filma mnogo je puta naglašena latinska uzrečica „Carpe diem“, odnosno „Iskoristi dan“, aludirajući na to da je život prekratak da bi se potratio na udovoljavanje tuđim željama. Osim tog, lik profesora Keatinga  kroz filmsku je radnju stalno naglašavao i važnost samih riječi koje uistinu mogu promijeniti svijet. Drago nam je da su naši učenici shvatili poantu svega rečenog.

Učenici su nakon odgledane filmske projekcije  posjetili i Gradsku knjižnicu Rijeka- Ogranak Trsat, te sudjelovali na radionici 3D printanje. Radionica je na zanimljiv i praktičan način pokazala na koji način funkcionira 3D printer, ali je ukazala i na sve veću primjenu 3D printera u svakodnevnom životu. Na kraju radionice  jedan je učenik imao priliku i isprobati računalnu igricu u virtualnoj stvarnosti.

Zahvaljujemo  djelatnicima Art-kina i GKR-Ogranka Trsat na ukazanom gostoprimstvu.

Iva Cvijetić Kovačević, prof.

objavio: Nataša Volf Pleše   datum: 14. 3. 2019.