Nastavak obrazovanja

ŽTŠ Moravice organizira nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije za sljedeće programe:

Tehničar/ka za računalstvo
Tehničar/ka za mehatroniku

Pravilnikom o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije propisano je sljedeće:

• Obrazovanje radi stjecanja više razine kvalifikacije može se nastaviti, u pravilu, unutar istoga obrazovnog sektora u kojemu je stečeno prethodno strukovno obrazovanje.
  • Obrazovanje može nastaviti učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjega strukovnog obrazovanja iznosi najmanje 3,50.
  • Ostvarivanje prava nastavka obrazovanja uvjetuje se polaganjem razlikovnih odnosno dopunskih ispita koje određuje nastavničko vijeće škole.
  • Učenik odnosno roditelj ili skrbnik malodobnoga učenika obvezan je do 5. srpnja tekuće školske godine podnijeti Školi zahtjev za nastavkom obrazovanja uz koji je obvezan priložiti izvornike ili ovjerene preslike prethodno stečenih razrednih svjedodžbi i svjedodžbi o završenom obrazovanju.
  • Učenik kojemu je odobren nastavak obrazovanja upisuje se u Školu putem upisnice dostupne na mrežnim stranicama ministarstva nadležnog za obrazovanje i mrežnim stranicama Škole.

Kompletan Pravilnik nalazi se u prilogu.

objavio: Miroslav Lončar   datum: 15. 6. 2021.