Foto natječaj „Malo pridonosim, puno dobivam“

Učenici Borna Kuprešak i Mihael Vučetić (2. E) iskazali su svoju kreativnost fotografijama „Trag na nebu“, „Istina o vodi“, te „Odraz mog djetinjstva u vodi“ na natječaju „Zaštita okoliša“, dok je Elena Jurković (4. E) nagrađena za 3. mjesto.

Srednja škola Delnice, u suradnji s delničkom Gradskom knjižnicom Janet Majnarich i Gradom Delnice, a u sklopu projekta „Malo pridonosim, puno dobivam“, raspisala je foto i literarni natječaj za učenike srednjih škola Republike Hrvatske u veljači 2022. godine. Teme natječaja su zagađivanje okoliša, uz onečišćenje zraka i voda, što utječe na životne uvjete ljudi, životinja i biljaka, te zaštita okoliša.

Na natječaj su proslijeđene fotografije učenika naše škole, Borne Kuprešaka i Mihaela Vučetića (2. razred programa – zanimanja tehničar za mehatroniku), te Elene Jurković (4. razred – tehničar za računalstvo). Mentorica učenika je Željka Vrcelj, prof., voditeljica Foto kreative, jedne od sekcija Učeničke zadruge Eko – etno Rudač.

Projekt „Malo pridonosim, puno dobivam“ priveden je kraju 6. svibnja 2022. u Gradskoj knjižnici Delnice, dodjelom zahvalnica i nagrada sudionicima natječaja, uz prigodan program, te izložbu učeničkih radova. Predavanje o utjecaju svakog pojedinca na budućnost našeg planeta, te važnost jačanja ekološke svijesti mladih, održao je poznati ekoaktivist i predsjednik udruge „Eko Kvarner“, Vjeran Piršić.

Najuspješniji učenici su nagrađeni. S fotografijom „Samoodrživost u divljini“ učenica Elena Jurković osvojila je 3. mjesto. Čestitamo! Slučajno ili namjerno, zagađenje okoliša utječe na ekosustav.

objavio: Željka Vrcelj   datum: 11. 5. 2022.