ODRŽANA 36. MEĐUŽUPANIJSKA DOMIJADA

Učenici Željezničke tehničke škole Moravice i ove su godine bili sudionici popularne Domijade, točnije 36. međužupanijske domijade, natjecanja u kojem sudjeluju učenici korisnici učeničkih domova diljem Hrvatske

Organizator 36. međužupanijske domijade održane u subotu 16. travnja bio je Pazinski kolegij, a sudjelovali su učenici iz četiri županije:  Istarske, Primorsko-goranske, Karlovačke i Ličko-senjske.

Učenici našega doma, pod vodstvom svojih mentorica Venke Đurić, prof. i Gordane Hajdin, prof., sudjelovali su u multimedijalnom području u sljedećim kategorijama:

-         primijenjena umjetnost: satovi (pirografija), nakit od fimo mase i perlica, ogledala u decoupage tehnici

-         crtež: Ruke i Portret

-         fotografija: Ruke, Cvjetni motivi

-         slika: Medvjedica, Prijatelji

-         keramika: set vaza i plitica-Platvetnilo, Zalazak sunca, Cvjetna radost, Slavonski Mondrian i Vremenska kapsula

-         skulptura: Ptica

Posebno ističemo sve učenike kreativce koji su ove godine svojim radovima predstavili našu Školu i učenički dom, a to su: Elena Lipovac, Ivana Štimac, Štefica Lauš, Dajana Troha, Valentina Perko, Ana Slabinjac, Marija Bartolac, Mario Jukić, Marko Jukić, Ivan Lončar, Danijel Križ, Robin Galunić Farizi, Matej Perković.

U jakoj konkurenciji naši su učenici i ove godine ostvarili zapažene rezultate.
Nagrađeni radovi od stručnog žirija su:

Marko Jukić

- 1. mjesto u kategoriji skulpture rad  Ptica autora Marka Jukića,  mentorica G.Hajdin, prof.

- 3. mjesto u kategoriji keramike rad Vremenska kapsula autora Marka Jukića, mentorica G.Hajdin, prof.

Nagrađeni radovi od učeničkog žirija:

- 2. mjesto u kategoriji primijenjene umjetnosti Zidni satovi, skupina učenika, mentorica Venka Đurić, prof.

- 1. mjesto u kategoriji keramike rad Cvjetna radost autorice Valentine Perko, mentorica   G.Hajdin, prof.

Prvonagrađeni rad Ptica „leti“ na Državnu domijadu u Umag početkom svibnja.

Čestitamo!

objavio: Iva Brajdić   datum: 18. 4. 2011.