DOMIJADA

14. i 15. travnja 2012. u organizaciji Učeničkog dom Podmurvice u Rijeci je održana 37. regionlna domijada na kojoj su, s velikim uspjehom, sudjelovali i naši učenici. Najznačajniji uspjeh je 1. mjesto Valentine Perko s radom "Metamorfoza na drugi način" u kategoriji keramika s kojim se plasirala na Državnu domijadu.

Dana 14. travnja14.4. održano je natjecanje učenika u sportskom dijelu Domijade. Naši učenici  nastupili su u košarci, te su vrlo dobrom i požrtvovanom igrom došli do utakmice za treće mjesto gdje su nažalost izgubili za dva koša razlike. Možda nam je nedostajalo i malo sportske sreće. Bez obzira na rezultat dečki su opravdali  svoj odlazak na Domijadu.

Dana 15. travnja održana je Domijada - kultura u HKD-u Rijeka. Naši učenici i voditelji predstavili su se u mnogobrojnim kategorijama te time još jednom pokazali da se u domu radi cijele godine i svakodnevno sa učenicima na unapređenju i kvalitetnom provođenju vremna kada nisu u školi.

Rezultati su odlični : počevši od najboljih:

- prvo mjesto u keramici osvojila je učenica Valentina Perko sa svojim radom"Metamorfoza na drugi način" mentorica Gordana Hajdin.

- treće mjesto u keramci osvojio je učenik Matej Perković sa svojim radom "Riba"  metorica Gordana Hajdin.

- treće mjesto -kategorija "Rukotvorine " osvojile  su učenice Marija Bartolac i Eleonora Brenc sa svojim radom "Proljetne torbe" mentorica Venka Đurić.

- treće mjesto u kategoriji folklor  osvojile su učenice Valentina Perko, Elena Lipovac, Dajana Troha, Marija Bartolac, Štefica Lauš, Eleonora Brenc, Ana Slabinjac i Ivana Štimac mentorica Gordana Gerić-Paulić.

Svojim radom i zalaganjem učenici su još jednom pokazali da su  kreativni i vrijedni .

objavio: Gordana GERIĆ PAULIĆ   datum: 17. 4. 2012.

« Listopad 2020 »