Izložba radova keramičarske skupine u Gradskoj knjižnici Vrbovsko

U Gradskoj knjižnici Vrbovsko, na poziv ravnateljice Gordane Vučinić, u mjesecu ožujku 2009. postavljena je izložba radova keramičarske i likovne skupine naše škole koju se moglo razgledati do kraja mjeseca.

Svim zainteresiranim posjetiteljima  prezentirani su radovi koji su proizašli iz vrijednih ruku talentiranih učenika stvarani u kontinuitetu od 1998. godine. Generacije učenika prenosile su svoje kreativne zamisli u podatni materijal kao što je glina. Prave male umjetnine izrađene u staroj i vrlo atraktivnoj raku tehnici nastajale su u Oblikovno-likovnoj radionici Plemenitaš, uz stručnu pomoć i vođenje akademske kiparice Vesne Osojnički. Uz te radove na izložbi su se mogli vidjeti i radovi koji su nastali oslikavanjem svile i stakla, cvijeće od krep papira, te fotografije. To su ujedno i radovi kojima su se učenici predstavljali na međužupanijskim i državnim Domijadama gdje su osvojili podosta vrijednih nagrada, ostavljajući tako dubok i zapažen trag.

S obzirom da je izložba postavljena u prostoru knjižnice, posjetio ju je veliki broj građana od kojih su mnogi izrazili svoje oduševljenje.Vjerujemo da kao predstavnici jedine srednje škole na području  grada dajemo mali doprinos cjelokupnom umjetničkom stvaralaštvu grada. I ubuduće će nas voditi ta misao, kao i misao da je likovno stvaralaštvo važan čimbenik u cjelokupnim razvoju mladih osoba.

Voditeljica keramičarske skupine:

Gordana Hajdin

objavio: Iva Brajdić   datum: 1. 4. 2009.