Dođite u školsku knjižnicu!

Školska knjižnica omogućuje učenicima stjecanje vještina za cjeloživotno učenje, razvija njihovu maštu i pomaže im da postanu odgovorni građani.
(IFLA-in I UNESCO-v MANIFEST ZA ŠKOLSKE KNJIŽNICE)

Gdje potražiti potrebnu informaciju, knjigu za lektiru ili knjigu za razonodu? Gdje ispoljiti kreativnost? Kamo otići kada se želite družiti sa svojim vršnjacima, kada želite predah od školskih obaveza, mirni kutak za učenje ili „surfati“ Internetom? Navratite u školsku knjižnicu!
S ciljem da se učenicima olakša put do stjecanja potrebnih znanja te da im se uz to osigura prostor u kojem će moći ispoljiti kreativnost, ukoliko to žele, školska knjižnica nastoji pratiti potrebe učenika i, u skladu s njihovim potrebama, mijenjati prostor i osmišljavati sadržaje. Kako bi rezultati bili bolji, nastoji se ostvariti korelacija s predmetnim nastavnicima, a u svaku se aktivnost uključuju učenici.
U protekloj školskoj godini provedene su različite aktivnosti. Realizirana je likovna radionica na temu „Glagoljica“. U suradnji s učenicima organizirana je radionica s ciljem izrade čestitki povodom Božića i Nove godine te je prigodno uređen prostor Škole. U suradnji s prof. hrvatskog jezika, Milicom Matić, upriličena je izložba značajnih lektirnih naslova hrvatske i svjetske književnosti, te izložba knjiga iz razdoblja realizma. Maturanti su pomogli pri estetskom uređenju prostora knjižnice. Organiziran je posjet javnoj tribini „Alkohol u školskim klupama“ koja je održana u Rijeci. U suradnji s prof. Gordanom Hajdin postavljena je izložba učeničkih radova kojima su se predstavili na Međužupanijskoj domijadi, i dr. Uz to, knjižnica je i dalje središte izdavačke djelatnosti.

Iva Brajdić, prof.

objavio: Iva Brajdić   datum: 10. 9. 2009.