Šahovski uspjesi naše učenice Suzane Pošmuga

Nedavno se s Hrvatske ženske lige iz Bola na Braču vratila naša učenica Suzana Pošmuga. Šah trenira već deset godina i ostvarila je brojne rezultate, a sudjelovala je na dva svjetska prvenstva u Vijetnamu i Gruziji i jednom europskom u Gruziji.

Na prvenstvima Primorsko-goranske županije u razdoblju od 2004. do 2013. godine Suzana je osvojila šest  zlatnih ,tri srebrna i tri brončana odličja. Četiri je puta bila proglašena viceprvakinjom Hrvatske u svojoj kategoriji. Suzana je svojom igrom  pridonijela i odličnim rezultatima kadetske lige i ženske seniorske lige s kojima je ostvarila šest prvih mjesta, četiri druga mjesta i jedno treće mjesto.

Njena je  ekipa na Prvenstvima osnovnih škola Hrvatske ostvarila pet pobjeda i jedno drugo mjesto.Suzana je ponosna na svoje nastupe na svjetskim prvenstvima u Gruziji i Vijetnamu, te europskom prvenstvu u Gruziji. Ona kaže da je šah za većinu ljudi dosadna igra, ali za nju  je on spoj lukavosti,koncentriranosti i svakako  ljubavi prema igri. Igrajući šah stekla je brojna nova prijateljstva, obišla mnoge zemlje i ostvarila zavidne rezultate. Sretna je jer u svemu tome ima veliku podršku svojih roditelja  i stručno vodstvo trenera Željka Mitrovića.

U prilogu je popis svih Suzaninih rezultata koji nam je zajedno sa slikama ustupio njezin trener Željko Mitrović.

Priloženi dokumenti:
Szana_Posmuga_rezultati.pdf (42.69 KB)

objavio: Marina RAUKER KOCH   datum: 21. 10. 2013.

« Kolovoz 2020 »