STRUČNA EKSKURZIJA - ČOGRLJEVO JEZERO

Danas su 1.A i 1.EP razredi imali terensku nastavu iz Kemije (prof. Maja Tonković) i Obiteljskog posla (prof. Diana Kurilić).

Cilj je bio kompleksan:

Kemija - opažanje tvari, nastajanja tla i promjena u prirodi prema nastavnim listićima, a za

Obiteljski posao - posjet eko zadruzi Tići koja se bavi uzgajanjem i maloprodajom pastrva.

G. Komlenić, vlasnik navedene eko zadruge nam je najprije ispričao priču o ideji, osnutku i problemima poslovanja.

Učenici su postavljali zanimljiva pitanja i bilježili odgovore koje će na idućem nastavnom satu pojedinačno prezentirati i uspoređivati.

Zatim je g. Komlenić demonstrirao hranjenje riba, te dozvolio nekolicini učenika da se i sami iskušaju u tome. Učenicima je također bilo zanimljivo usporediti male pastrve sa velikima, slušajući o tome koji sve uvjeti trebaju biti zastupljeni u ribogojilištu kako bi se osigurao nesmetan razvoj pastrva te time i samog posla.

Na samom Čogrljevom jezeru uslijedio je nastavak terenske nastave iz Kemije, gdje je profesorica na licu mjesta provjerila zapažanja učenika.

Napunili smo baterije ugodnom šetnjom oko jezera i vratili se zajedno do željezničkog kolodvora.

Učenici su izrazili zadovoljstvo ovakovom nastavom i poželjeli reprizu.

objavio: Diana Kurilić   datum: 29. 5. 2014.