VT Medica d.o.o. Moravice

POSJET ZAGREBAČKOJ BURZI I HRVATSKOJ NARODNOJ BANCI ZAGREB, 17.12.2015.

IZVJEŠĆE O  TERENSKOJ NASTAVI VJEŽBENIČKIH TVRTKI

Zahvaljujemo našem dugogodišnjem sponzoru, Primorsko-goranskoj županiji, što nam je omogućila da napokon posjetimo dvije institucije, čija funkcija je nadasve važna za gospodarstvo Hrvatske, a  sa čijim poslovanjem naše učenike upoznaju mnogi nastavni predmeti tijekom školovanja u Ekonomskoj školi.

Također, te dvije institucije su i povijesno povezane. Naime, sjedište Hrvatske narodne banke nalazi se u palači bivše zagrebačke burze, koja je podignuta 1927. godine.

UČENICI:

RAZRED: 3.A

Doris Domitrović, Lorena Katalenić, Igor Kruljac, Patrik Kuretić, Tea Mamula, Klara Medved, Kaja Petrović, Ivana Porubić, Nikolina Srkoč, Ognjen Vignjević, Sandra Župančić

RAZRED: 4.A

Denisa Crnković, Magdalena Drvar, Dario Đukić, Danijela Grubišić, Martina Pavlić, Jelena Stipanović, Šišul Alen

PRATNJA: Đula Šišul

VODITELJICA: prof. Diana Kurilić, mag.oec.

1) ZAGREBAČKA BURZA

U Zagrebačkoj burzi nas je dočekala gospođa Melita Marčeta, voditeljica Akademije Zagrebačke burze. Na zanimljiv način (kroz PowerPoint prezentaciju, igru i animirani film) nam je prezentirala one informacije o poslovanju burze koje nisu zaštićene poslovnom tajnom.

2) HRVATSKA NARODNA BANKA

U HNB-u su se oko nas potrudili gospođica Ivana Nikolić iz ureda za odnose s javnošću i gospodin Darjan Milutinović.

Pri odlasku smo, po želji učenika, posjetili TC Arena.

Obje institucije su o našoj posjeti izvijestile širu javnost putem svojih web stranica.

No, jako nam je drago što su nam i u ovakvim institucijama, čije poslovanje je itekako vezano za novac, istakli da se najvažniji kapital ne može kupiti:

objavio: Diana Kurilić   datum: 17. 12. 2015.