OSVOJENO IZVRSNO DRUGO MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU UČENIKA U OBRAZOVNOM SEKTORU PROMET I LOGISTIKA

Ove godine održano je 19. državno natjecanje srednjih škola Republike Hrvatske u obrazovnom sektoru promet i  logistika.

Natjecanje je održano u Šibeniku u hotelskom naselju Solaris u organizaciji Srednje škole Zlatar, a trajalo je od 22.do 24. travnja 2015. godine.

Našu školu predstavljala je učenica IVp razreda Martina Pajić u natjecateljskoj disciplini „tehničar za željeznički promet“.

Nakon provedenog školskog natjecanja 20.siječnja 2015. učenica Martina Pajić postigla je najbolji rezultat te je time plasirana za državno natjecanje. Uslijedile su višednevne pripreme za državno natjecanje. Učenicu je pripremala za državno natjecanje njena mentorica prof. Svjetlana Glad, dipl.ing.

Svečano otvaranje natjecanja održano je u hotelu „Niko“ uz uobičajene pozdravne govore i prigodni program koji su pripremili domaćini natjecanja.

Samo natjecanje organizirano je u tri dijela: pisani dio od dva dijela na kojem su učenici pokazali svoje znanje u rješavanju zadataka objektivnog tipa i zadataka praktične primjene, a treći dio sačinjavala je prezentacija samostalnih radova. Tema naše prezentacije je bila „Kontrola zauzetosti (slobodnosti) kolosijeka“.

Naša učenica Martina Pajić postigla je izvrstan rezultat osvojivši drugo mjesto iza učenika iz splitske, a ispred učenika iz zagrebačke škole. Zadovoljni postignutim rezultatom nakon svečane podjele priznanja i nezaobilaznog fotografiranja krenuli smo kući.

objavio: Marina RAUKER KOCH   datum: 27. 4. 2015.