Kutak za roditelje

U Školi je ustrojeno  Vijeće roditelja koje je sastavljeno od predstavnika roditelja učenika svakog razrednog odjela Škole.

U Vijeću roditelja šk.god. 2013./2014. su sljedeći roditelji:

1. Is,

2. Iep,

3. Ia, Katarina Župančić

4. IIa, Tomislav Crnković

5. IIep,

6. IIs, Lili Pantić

7. IIIa, Ines Malešić

8. IIIs,

9. IIIep, Ružica Komlenić

10. IVa, Ilija Drakulić

11. IVp, Snježana Pošmuga

12. IVe, Biljana Grba

Vijeće roditelja raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad Škole i Doma te:

• daje mišljenje o prijedlogu školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada Škole i Doma,
  • raspravlja o izvješćima ravnatelja o realizaciji školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada Škole i Doma,
  • surađuje u donošenju kućnog reda,
  • razmatra pritužbe roditelja u svezi s odgojno-obrazovnim radom,
  • predlaže svog predstavnika u Školski odbor,
  • predlaže mjere unapređivanja odgojno-obrazovnog rada,
  • daje mišljenje i prijedloge u svezi s organiziranjem izleta, ekskurzija, športskih i kulturnih sadržaja Škole Doma,
  • daje mišljenje i prijedloge u svezi s osnivanjem  i djelatnosti učeničkih zadruga te sudjelovanjem učenika u njihovu radu,
  • daje mišljenje i prijedloge u svezi sa socijalno-ekonomskim položajem učenika i pružanjem odgovarajuće pomoći.

Vijeće roditelja je održalo dvije sjednice na kojima je raspravljano o kurikulumu i godišnjem planu i programu rada Škole i Doma za 2010./2011. šk.god. te o osnivanju učeničke zadruge „EKO-ETNO“ o čemu su roditelji dali pozitivno mišljenje. Ravnateljica je roditelje upoznala s uspjehom na kraju školske godine te s uspjehom na državnoj maturi kao i s rezultatima upisa u prve razrede. Svi učenici koji su se prijavili za polaganje državne mature položili su je uspješno čime se posebno ponosimo. Upis učenika u prve razrede je znatno bolji nego prošle šk.god. čemu je pridonijela vrlo dobro pripremljena i provedena promidžba.

Roditelji naših učenika, posebice članovi Vijeća roditelja, vrlo uspješno surađuju s nama na čemu smo im zahvalni i radujemo se svakom našem susretu.

« Prosinac 2017 »