VAŽNO! Zaprimanje i evidencija prijavnica za upis u I. razred srednje škole

Sukladno Odluci o upisu, 7. srpnja 2022. godine u 12:00 sati zaključat će se liste prioriteta kandidata, te će od tog trenutka biti omogućen ispis prijavnica.

Redoviti učenici imat će mogućnost dohvata prijavnice sa svog sučelja, te zatim potpisanu prijavnicu prenose na sustav. Osim učenika, prijavnicu mogu dohvatiti i razrednici, upisna povjerenstva srednjih škola koja su aktivirala kandidata (ponavljači i učenici koji nisu 8. razred osnovne škole).

Razrednik može za svoje učenike dohvatiti prijavnicu u svome sučelju na kartici Evidencija prija rangiranja > Prijavnice za učenike.

Prijavnice moraju potpisati kandidat i njegov roditelj/skrbnik, te ih prenijeti na sustav do 8. srpnja u 15:00 sati. Prijenos prijavnica u sustav mogu napraviti i razrednici odnosno upisna povjerenstva srednjih škola za kandidate koje su aktivirali.

Potom se svakom učeniku mora označiti da je prijavnica zaprimljena.

Školama/razrednicima je omogućeno da zaprimljene prijavnice evidentiraju do 8. srpnja do 21:59 sati. Nakon navedenog roka neće biti moguće evidentirati dostavu prijavnice, te će učenik biti obrisan s ljestvica poretka.

U opravdanom slučaju, ako kandidat nije u mogućnosti potpisati prijavnicu, dovoljan je potpis roditelja/skrbnika. Ako ni roditelj/skrbnik nije u mogućnosti potpisati prijavnicu, prijavnicu može potpisati opunomoćena osoba (roditelj/skrbnik daje punomoć kod javnog bilježnika).

objavio: Mateo Havaić   datum: 7. 7. 2022.

« Svibanj 2024 »