Noć muzeja

Jučer smo prvi put u novootvorenom Školskom muzeju željeznice održali Noć muzeja. Noć muzeja je nacionalna manifestacija koja, već dvanaestu godinu zaredom,  omogućava posjetiteljima besplatno razgledavanje brojnih muzeja, ali i drugih baštinskih, znanstvenih i obrazovne institucija.

Noć muzeja otvorio je ravnatelj Borivoj Dokmanović pozdravivši sve nazočne. U svom je obraćanju  opisao put od ideje do realizacije projekta osnivanja muzeja. Program obilježavanja Noći muzeja vodila je voditeljica Učeničkog doma Gordana Gerić Paulić. Profesorica Gordana Hajdin organizirala je radionicu za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole koji su došli u pratnji svojih roditelja i učiteljice Snježane Dokmanović. U sklopu likovne radionice učenici su oslikavali predmete koje su  naši srednjoškolci isprintali na 3D printeru te modelirali različite željezničke motive.

Nakon održanih radionica posjetitelji su mogli uživati u prekrasnom koncertu dvadesetogodišnje  mještanke Valentine Alinčić. Valentina je danas studentica  modnog dizajna na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu, a ujedno i odlična klaviristica koja je nakon završene osnovne glazbene škole završila i  Glazbenu školu I. M. Ronjgova u Rijeci  u klasi profesorice  Jelene Barbarić Mijalić.

Jučer smo svjedočili važnom kulturnom događaju u Moravicama. Stotinjak zainteresiranih posjetilo je izložbeni prostor našeg muzeja. Nadamo se sličnom odazivu i narednih godina.

objavio: Nataša Volf Pleše   datum: 27. 1. 2024.